Koniec

Wątek przeniesiony 2023-10-16 01:51 z Off-Topic przez somekind.

W0
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 3835
2
ToTomki napisał(a):

Nie wiem czy są jakieś badania, ale jeszcze nie widziałem takiego przypadku, by wzrost ceny produktu nie wpływał na spadek/ograniczenie popytu.

Istnieje coś takiego jak efekt Chivas Regal. Termin ten wziął się od whisky, która - po podniesieniu ceny - zaczęła się dużo lepiej sprzedawać. O ile w dużej mierze jest to zasługa kampanii reklamowej, o tyle podniesienie ceny było jej integralnym elementem - nie da się sprzedać whisky jako luksusowej, jeśli cena jest niska. Takich rzeczy jest mnóstwo - głównie tam, gdzie to nie jakość decyduje o atrakcyjności usługi/produktu.

Z drugiej strony - wzrost ceny produktów podstawowych niekoniecznie musi się w jakikolwiek sposób przekładać na popyt, zwłaszcza jeśli podwyżka jest niewysoka. Takim akademickim przykładem jest woda na pustyni - ludzie prędzej zrezygnują z przyjemności, niż z czegoś tak podstawowego.

Gdzie tu się plasują słodzone napoje i czy na pewno system kaucyjny musi doprowadzić do spadku ich konsumpcji - nie wiem. IMO większy wpływ będzie miała opłata cukrowa, a jeśli system kaucyjny ma jakikolwiek wpływ to raczej minimalny.

somekind
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Lokalizacja: Wrocław
2
PaulGilbert napisał(a):

Co ciekawe, zwraca uwagę na to, że jednym z elementarnych rzeczy w demokracji jest walka z korupcją. A w tym czasie rząd w którym zasiada jej mąż forsuje u nas likwidację CBA.
:-D

Walka z korupcją nie wymaga koniecznie posiadania do tego celu oddzielnej służby. Może to realizować np. jakaś wydzielona cześć policji.
CBA jest znane raczej z różnych afer i łamania prawa, a nie walki z korupcją, więc po co trzymać taką skompromitowaną służbę?

szydlak napisał(a):

Ale to nie powoduje przynależności do parti a taki był kontekst w tamtym poście

To powoduje, że sprawa była zamiatana pod dywan - taki był kontekst.

Dobrze, że inne partie nie mają takiego problemu i nie muszą ukrywać zoofilów.

No nie, tylko pedofilów.
Doprowadzenie śledztwa do końca i wydanie wyroku podczas własnych rządów to jest "ukrywanie"? Jesteś pewien?

Dzieci powinny być zabrane. Od połowy 2023 r. miała zarzuty karne, co nie przeszkodziło jej angażować się w działalność partii – w kampanii przed wyborami parlamentarnymi pokazywała się na zdjęciach z prominentnymi politykami PO. Śledczy i sąd potwierdzili, że dopuszczała się zoofilii, co także utrwalano na filmach.

Być może powinny być zabrane, tylko o tym decyduje zdaje się sąd, a te w Polsce nie są w najlepszej kondycji, mimo 8 lat rządów partii z prawem w nazwie.

zchpit napisał(a):

image

W ten sposób działają:

  • kredyty hipoteczne dla zwykłych ludzi - nawet w tych ze stałą stopą jest ona stała tylko przez relatywnie krótki czas;
  • kredyty brane przez państwo za granicą - każdy kredyt jest uwiązany do stopy referencyjnej banku emitującego walutę, w której brany jest kredyt;
  • dług zaciągany przez państwo - nie emituje się obligacji na 45 lat, większość jest na znacznie krótszy czas, a po jego upłynięciu rolowanie długu następuje na nowych zasadach.

SAFE to program znacznie mniejszy niż nasze zakupy zbrojeniowe w USA. Dlaczego mniejsza pożyczka rodzi ból d**y większy niż duża pożyczka?
Jesteście pewni, że warto nie inwestować w bezpieczeństwo za równowartość flaszki wódki miesięcznie?

ZC
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 194
0

image

ToTomki
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 1410
0
somekind napisał(a):

W ten sposób działają:

  • kredyty hipoteczne dla zwykłych ludzi - nawet w tych ze stałą stopą jest ona stała tylko przez relatywnie krótki czas;

No i bardzo dobry przykład podałeś. Posiłkowanie się kredytem przez zwykłych ludzi napompowało koszmarną bańkę - wywaliło ceny w kosmos, zwiększyło sensowność inwestowania w beton (kredyty z hipoteką są na lepszych warunkach niż inne), zachęciło ludzi do budowania się w miejscach oderwanych od źródeł finansowania (np. łany; ktoś ustawia sobie życie w danym miejscu, a dopiero potem się zastanawia jak będzie tam żyć, zamiast najpierw zbudować gdzieś życie i po prostu się dorabiać). To sprowadziło na nas katastrofę. To że jakeś rozwiązanie istnieje w użyciu nie oznacza, że się powinno je stosować. A już na pewno nie jest dobra analogia, bo zwyczajnie inne są warunki tych kredytów i analogia jest tylko pozorna. Demagogia.

  • kredyty brane przez państwo za granicą - każdy kredyt jest uwiązany do stopy referencyjnej banku emitującego walutę, w której brany jest kredyt;
  • dług zaciągany przez państwo - nie emituje się obligacji na 45 lat, większość jest na znacznie krótszy czas, a po jego upłynięciu rolowanie długu następuje na nowych zasadach.

To jest największa demagogia w tej wiadomości i to na takim poziomie, że ręce opadają. Przecież to ma ze sobą tylko tyle wspólnego, że to jest dług, i to jest dług. W zasadzie wszystko się różni. Krzesło elektryczne ma ze zwykłym więcej wspólnego, bo na obu można sobie na spokojnie usiąść zanim walnie cię prąd.

SAFE to program znacznie mniejszy niż nasze zakupy zbrojeniowe w USA. Dlaczego mniejsza pożyczka rodzi ból d**y większy niż duża pożyczka?

To nie ma znaczenia, to nie jest temat rozmowy, demagogia.

Jesteście pewni, że warto nie inwestować w bezpieczeństwo za równowartość flaszki wódki miesięcznie?

Demagogia, i to taka skrajna. Przecież nikt poza osobami z problemami psychicznymi lub zwyczajnie głupimi nie dyskutuje z tym czy to robić, tylko czy to robić w taki a nie inny sposób, do tego wcale nie chodzi o "równowartość flaszki wódki miesięcznie", bo tak można odnieść się do każdego wydatku (a my na wojskowość dużo mamy takich flaszek miesięcznie już).

I na koniec - mnie ten SAFE ani ziębi, ani grzeje. Jestem dziwnym Polakiem, co jak się nie zna to się nie wypowie na ten temat, nie wiem czy to dobrze czy niedobrze go wziąć. Ale nie jestem zaślepiony tym że Łuuuuu pis nie chce to musi być to dobre, kredytujmy się na pałę w losowy sposób, albo że łuuuuu złeee, bo to darmowe pieniądze, weźmy wszystkie, potem zastanowimy się co z tym zrobić (w sumie to ktoś inny się zastanowi, bo w różnych krajach wygląda wydatkowanie tych środków różnie, u nas o ile nic się ostatnio nie zmieniło, to mieliśmy NIE mieć jako obywatele przejrzystości tych wydatków). Ty zaślepiony jakąś propagandą moim zdaniem już jednak jesteś.

Na koniec jeszcze się odniosę sam nie merytorycznie, bo się dałem ponieść.

Być może powinny być zabrane, tylko o tym decyduje zdaje się sąd, a te w Polsce nie są w najlepszej kondycji, mimo 8 lat rządów partii z prawem w nazwie.

-PO złe, bo coś tam
-auuuuuuuuuuuuuu, A BO PIS, u was murzynów biją!!!

Serio?

PaulGilbert
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 1134
1
somekind napisał(a):

Walka z korupcją nie wymaga koniecznie posiadania do tego celu oddzielnej służby. Może to realizować np. jakaś wydzielona cześć policji.

Tak, ale to krok wstecz, takie wycofywanie demokracji. Pełna zgoda, że nie działało to zawsze jak powinno, natomiast takie podejście, że lepiej zlikwidować zamiast zreformować, to jednak świadczy nie najlepiej o obecnej ekipie, bo albo nie potrafią zreformować albo im się nie chce.

Mimo całej mojej niechęci do PiSu, to trzeba im przyznać, że przynajmniej wiedzieli czego chcieli. Przykład : Agencja Nieruchomości Rolnych - przereformowanie na KOWR. I żeby nie było, nie oceniam czy KOWR jest lepszy niż ANR, ale przynajmniej widać tu jakiś proces twórczy, jakąś robotę wykonaną. A w przypadku likwidacji CBA, to widać raczej nieudolność lub lenistwo - na zasadzie, że nie podoba się nam instytucja, to pozbądźmy się problemu likwidując ją. Zamiast samemu opracować plan naprawczy zwalmy co się da na komendantów policji, bo sami nie umiemy się tym zająć, albo nam się nie chce.

Jakby Radek Sikorski był premierem to pewnie by do tego nie dopuścił, bo jeśli podziela to, co mówi jego żona, mają jednak nieco odmienne spojrzenie na zasady demokracji. Odnośnie rekonstrukcji są nawet spekulacje, że Donald Tusk odda pałeczkę Sikorskiemu. Jednak znając Premiera, to jego ego raczej mu na to nie pozwoli. A szkoda. Sikorski pewnie bez problemu potrafiłby dogadać się z Mentzenem i przyznam, że mogłaby z tego być ciekawa koalicja w przyszłym roku. A przynajmniej ciekawsza niż Konfederacji z PiSem.

ME
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 31
1

Przydacz mówi że nie dalej jak kilka dni temu rezydent rozmawiał z Trumpem.
Nie dalej jak kilka dni temu USA poinformowało o wstrzymaniu planowanego wysłania brygady pancernej do Polski.

Połączcie kropki!

RU
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 504
0
mecasog napisał(a):

Połączcie kropki!

Donald za mnie połączył

ME
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 31
0

Jak widać z perspektywy czasu miał 100% racji.

O tym co zrobi pomarańczowy względem Rosji i Polski mówiła też Kamala podczas kampanii wyborczej i jak widać w niczym się nie pomyliła ;)

RU
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 504
0

Tak jest. Wyłącz myślenie, włącz TVN.

ME
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 31
0

A może być zaRublika albo kanał ziobro zamiast TVN?

1programmer
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Postów: 703
MS
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 349
1

screenshot-20260518182934.png
Kobiety mają zatem problem. Do kogo teraz pójdą, jeśli dostaną kamicy od picia kranówki, co nie @1programmer ? ;)

1programmer
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Postów: 703
0

https://wiadomosci.wp.pl/opublikuja-nagrania-z-mieszkania-sakiewicza-prokuratura-rozwaza-7287298322643008a

Sakiewicz był BEZ SPODNI w swoim domu! W sensie w gaciach. Nie mieści mi się w głowie jak można być takim bandytą.

To niezłe te standardy białoruskie XDD Ale u Tuska to przecież standard od dawna, kogoś to dziwi? Nie opublikują nagrania, bo nie chcą go narażać na śmieszność, ale stwierdzenie, że był bez spodni go na śmieszność nie naraża. W końcu jest to najistnotniejszy wątek w tej sprawie.

Na pewno nie była to była przypadkowa akcja.

Republika to najbardziej siermiężna forma propagandy urągająca ludzkiej inteligencji, ale podobno żyjemy w państwie prawa, które od 2023 wyznaje ideały europejskie, a nie białoruskie iksde

image

ME
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 31
1
1programmer napisał(a):

Sakiewicz był BEZ SPODNI w swoim domu! W sensie w gaciach. Nie mieści mi się w głowie jak można być takim bandytą.

Heh, typowy konfabulancko-pisuarski spin (Krzysio z kanału ziobro już Mariuszkom z Brajton też mówił co mają myśleć na ten temat).

Nikogo by nie obchodziło że Ssakiewicz sobie popyla bez gaci w domu, tylko mała ciekawostka jest taka że akurat w tym samym czasie jak on postanowił bez powodu popylać bez gaci to w mieszkaniu była asystentka.
To są chyba te prawicowe katolickie wartości, tak?

1programmer
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Postów: 703
1

@mecasog XDD typie w dupie mam kościół i nie byłem tam od bierzmowania, nie licząc pogrzebów i ślubów.

Potwierdzasz, że to była idealna sytuacja do ustawienia kompromitacji Sakiewicza, bo takie silniczki jak ty będą grzać temat, bo jak to on asystentkę dyma? 🤬
Jesteś pożytecznym wiadomo kim.

Dobrze, że nie miał asystenta zamiast asystentki, bo byś dostał wylewu i nie wiedziałbyś czy karcić za niby zdradę żony, czy chwalić za progresywną postawę i zerwanie z ciemnotą XD

RU
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 504
2
mecasog napisał(a):

Nikogo by nie obchodziło że Ssakiewicz sobie popyla bez gaci w domu, tylko mała ciekawostka jest taka że akurat w tym samym czasie jak on postanowił bez powodu popylać bez gaci to w mieszkaniu była asystentka.

Była też żona i teściowa, więc można śmiało powiedzieć, to była orgia. Dodatkowo milicjanci zauważyli że w domu była cukinia, ogórek i szczotka do mycia kibli. Strach pomyśleć gdzie oni to wsadzali. Całe szczęście wszystko wyszło na światło dzienne dzięki anonimowemu donosowi. Mam nadzieję, że donosiciel otrzymał stosowną nagrodę pieniężną.

PaulGilbert
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 1134
0

Dla mnie to ewidentna ustawka. Tylko pytanie, kto za tym stoi - czy ktoś związany ze środowiskami związanymi w obecną władzą, czy może sami taką ustawkę zorganizowali pod publikę.

ME
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 31
0

Nie brak opinii że za dużo tutaj zbiegów okoliczności:

  • Ssakiewicz akurat wtedy latał na golasa bo już mieli wychodzić
  • "asystentka" nie chciała się wylegitymować (czyżby chciała coś ukryć?)

Nie brak opinii że Ssakiewicz zabawiał się z panią do towarzystwa (tak jak kiedyś w Monako, gdzie pobyt i panią opłaciła mu Zondacrypto), ale mariuszki będą teraz nam wmawiać że białe jest czarne xD

AV
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 45
0

@mecasog: Są na tym forum osoby, z którymi o kwestiach politycznych dyskutować sensu nie ma. Ślepi na argumenty, zamknięci na krytykę, wyznający jeden jedyny przekaz wtłoczony do mózgu przez prawicowe media. Odpuść, bo nie warto :)

Pan Ksysio powiedział, że jest jak jest to tak być po prostu musi

AV
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 45
1
PaulGilbert napisał(a):

Dla mnie to ewidentna ustawka. Tylko pytanie, kto za tym stoi - czy ktoś związany ze środowiskami związanymi w obecną władzą, czy może sami taką ustawkę zorganizowali pod publikę.

PiS nie ma totalnie pomysłu na odwrócenie negatywnych trendów sondażowych. Rząd? Jest naprawdę wiele kwestii, w których można ich krytykować. Szkoda tylko, że opozycja akurat wybiera tematy, które bardziej dotyczą przeciętnego Kowalskiego(finanse itp.) i wolą skupić się na jakichś aferach w Kłodzku, gdzie zdaje się winni zostali skazani. Takie tematy pomimo, że wzbudzają emocje to dość szybko przestają być wystarczająco mocnym paliwem. Straszenie Unią też już się większości przejadło(pomijając betonowy elektorat Brauna).
W partii rodzą się podziały, jest wiele sporów, dodatkowo Donald Trump i jego administracja raczej nie poprawiają notowań PiSu. Nawrocki też jest ostatnio na cenzurowanym, a na pewno bardziej niż Andrzej Duda przez całą swoją kadencję.

Jak by tutaj więc odwrócić uwagę od swoich porażek? A no najprościej rozkręcić nową aferkę. Dlatego uważam, że najprawdopodobniej to jednak ktoś z opozycji stoi za tym wszystkim. To oni potencjalnie mogli tutaj zyskać najwięcej.

Po fakcie okazało się, że cała ta aferka zbyt wiele opozycji nie dała, a rządowi nie zaszkodziła. Należało więc wzmocnić przekaz i stąd widoczne jest zaangażowanie Kanału Zero i Stanowskiego w tę sprawę. Dodatkowo zaczęli publikować materiały partii politycznych na swoim kanale(PiS i Konfederacji) żeby wzmocnić antyrządowy przekaz. Nie oglądam raczej tego kanału więc nie wiem czy wcześniej takie filmiki były wrzucane czy nie, ale jakoś mi się to wszystko składa do kupy.

Podobno niebawem Kanał Zero ma też wystartować ze swoją stacją telewizyjną, więc powtarzając się... jakoś mi się to wszystko składa do kupy 😉

I uprzedzając złośliwych komentujących jakobym był silniczkiem czy innym wyznawcą koalicji 13 grudnia... Będę głosował za odwołaniem Miszalskiego w referendum 🙂

RU
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 504
0

Ja tam wierzę @Aventurion i @mecasog, czemu mieliby kłamać? Też mi to wygląda na ewidentną ustawkę.

Tak samo przecież było ze Stanowskim, który nagrał program, że policjanci przyjechali do niego sprawdzić czy odciął głowę żonie, bo takie dostali anonimowe (a jakże) zgłoszenie.

Na świecie nie ma takich zjebów, żeby kogoś podpierdalać fałszywymi zgłoszeniami, a już szczególnie po stronie obozu rządzącego, który co prawda nie jest wierzący, ale dzięki temu bardziej wiarygodny w swojej etyce, którą każdy ma indywidualną. Tyle etyk ile płci.

RU
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 504
0

Ja tam wierzę @Aventurion i @mecasog, czemu mieliby kłamać? Też mi to wygląda na ewidentną ustawkę.

Tak samo przecież było ze Stanowskim, który nagrał program, że policjanci przyjechali do niego sprawdzić czy odciął głowę żonie, bo takie dostali anonimowe (a jakże) zgłoszenie.

Na świecie nie ma takich zjebów, żeby kogoś podpierdalać fałszywymi zgłoszeniami, a już szczególnie po stronie obozu rządzącego, który co prawda nie jest wierzący, ale dzięki temu bardziej wiarygodny w swojej etyce, którą każdy ma indywidualną. Tyle etyk ile płci.

ME
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 31
0
ruskaonuca napisał(a):

Na świecie nie ma takich zjebów, żeby kogoś podpierdalać fałszywymi zgłoszeniami, a już szczególnie po stronie obozu rządzącego, który co prawda nie jest wierzący, ale dzięki temu bardziej wiarygodny w swojej etyce, którą każdy ma indywidualną. Tyle etyk ile płci.

Ależ oczywiście że są, nikt temu nie przeczy i walczysz z chochołem.

Sprawa Ssakiewicza tylko potwierdza że są zjeby podpierdalające fałszywymi zgłoszeniami, bo przecież i z tej sytuacji wynika że jęki wydobywające się z lokum Ssakiewicza nie oznaczały próby samobójczej, a raczej były oznaką jego dobrej zabawy z asystentką.

ToTomki
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 1410
2
Aventurion napisał(a):

Dodatkowo zaczęli publikować materiały partii politycznych na swoim kanale(PiS i Konfederacji) żeby wzmocnić antyrządowy przekaz. Nie oglądam raczej tego kanału więc nie wiem czy wcześniej takie filmiki były wrzucane czy nie, ale jakoś mi się to wszystko składa do kupy.

Albo Stanowski gra w szachy 5d rozgrywając polityczną partię szachów (Twoja teoria), albo po prostu rzucił propozycję każdej partii, by robiła mu za darmo content oglądany przez ludzi, co będzie mu się przekładało na stan konta, a on prowadzi biznes.

Ciekawe co jest bardziej prawdopodobne.

John Gordon
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 51
0

Ta akcja w domu Sakiewicza faktycznie może być jakaś dęta. I nie jest tak, że wszystkim z koalicji rządzącej się to podoba, Lewica ma zdanie jednoznacznie negatywne. Tylko trzeba oddzielić to, co myśli się na temat Sakiewicza i Republiki od oceny tego, co się wydarzyło.

RU
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 504
0

Ohhh ale mnie dupa piecze...
screenshot-20260520102645.png

PaulGilbert
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 1134
1
Aventurion napisał(a):

Ślepi na argumenty, zamknięci na krytykę, wyznający jeden jedyny przekaz wtłoczony do mózgu przez prawicowe media.

Dodałbym, że to niestety dotyczy nie tylko zwolenników jednej konkretnej opcji. Dotyczy to zwolenników każdej opcji, a winne są temu wszystkiemu algorytmy YT czy Googla. Zauważyłem, że jak zasubskrybujesz czy częściej obejrzysz jakieś materiały związane z jedną częścią sceny politycznej, to raz, że Ci podpowiada cały czas podobne treści, a dwa, że wycina Ci odmienne poglądowo.

To jak tu przeciętny użytkownik ma mieć możliwość zapoznania się z różnymi punktami widzenia, jak jest bombardowany jednostronnym przekazem. A jak wiadomo, nawet kłamstwo wielokrotnie powtarzane, jest uznawane za prawdę. Mózg nabija się jednostronnym przekazem, przez co potem o wiele trudniej jest każdemu zmienić swoje przekonania.

Nie doceniamy mocy i zasad działania algorytmów wielkich firm.

RU
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 504
0
PaulGilbert napisał(a):

Nie doceniamy mocy i zasad działania algorytmów wielkich firm.

Tak właśnie jest, wszystkiemu winne są algorytmy. Włączyłem rano Instagrama i przeleciało 2 godziny, nie poszedłem na spacer, nie zrobiłem treningu, nie zjadłem śniadania w domu, w pracy kierowniczka wkurwiona bo znów się spóźniłem. Wyskoczyła mi dupa na Instagramie, okazało się, że ma niebieską platformę i cały wieczór spędziłem na biciu niemca w kask, zobaczyła to moja żona i teraz chce rozwód, co robić?

Siedzę w salonie na kanapie, spakowany w dwie reklamówki z Biedronki, a algorytm Zuckerberga w tle znowu piknął, że ma dla mnie „rekomendowane treści”. Żona stoi nade mną z założonymi rękami, oczy jak pięciozłotówki, i drze się, że jestem obrzydliwy, bo cytuję: „w sypialni od roku wieje nudą, a ty tu urządzasz jednoosobowy turniej rycerski”.

Próbuję się tłumaczyć. Mówię: „Anka, przysięgam, to nie ja, to sztuczna inteligencja zoptymalizowała mój czas wolny! Ja tylko wszedłem sprawdzić przepisy na airfryera!”. g**no prawda, algorytm wyczuł moje skrajne wycieńczenie psychiczne i podsunął mi tę dziewczynę, która na profilu miała napisane, że kocha podróże, a na niebieskiej platformie pokazywała, jak bardzo kocha anatomię.Zamiast jednak milczeć i udawać skruchę, mój mózg – doszczętnie przepalony przez dwugodzinny scroll-maraton i dopaminowy zjazd – postanowił rzucić synonimami. Bo przecież „bicie niemca w kask” brzmiało zbyt monotonnie jak na spowiedź życia.

– Kochanie – mówię z pełną powagą. – To był jednorazowy incydent. No dobra, może dwa razy pod rząd polerowałem tłok, ale to czysta mechanika stresu! Musiałem jakoś odreagować ten opieprz od kierowniczki. Zrozum, facet czasem musi po prostu podrapać konara, żeby nie oszaleć w tym korpo-kołowrotku!

Anka patrzy na mnie, jakbym mówił w suahili. W tym momencie algorytm z telefonu znowu wysyła powiadomienie z TikToka: „Czy Twój partner marnuje potencjał? Sprawdź ten jeden prosty trik”. No to sprawdziłem, a raczej mój instynkt samozachowawczy sprawdził dno.

– Poza tym – brnę dalej, machając rękami jak raper – to nawet nie była zdrada! To była zwykła praca u podstaw, rzemiosło domowe. Równie dobrze mógłbym akurat heblować drąga w garażu albo marszczyć Freda przy oglądaniu powtórek Ligi Mistrzów. Dlaczego robisz aferę, jakbym co najmniej namydlał wiedźmina z całą wioską elfów?!

W tym momencie z łazienki wychodzi moja teściowa, która przyjechała „na weekend” (algorytm jej przyjazdu musiał być zaprogramowany przez samego szatana). Słysząc moje tyrady o marszczeniu Freda, łapie się za serce i krzyczy, że jej córka wyszła za zboczeńca i dewianta, który zamiast wnuków woli dusić węża przed ekranem telefonu za 15 dolarów miesięcznie.

– Mamo, błagam, nie wtrącaj się, zięć po prostu musiał pilnie spienić rurę, bo hydraulika w tym domu siada! – rzucam już kompletnie bez filtra, tracąc resztki godności.

Anka rzuca we mnie moim własnym telefonem. Ekran pęka, ale przez pęknięcie wciąż widać, że algorytm Spotify właśnie odpalił playlistę „Muzyka do relaksu i skupienia”.

Siedzę teraz na klatce schodowej. Żona zablokowała mnie wszędzie, teściowa dzwoni do księdza po egzorcystę, a ja patrzę w rozbity ekran i zastanawiam się: czy jeśli zacznę teraz intensywnie strugać wariata na wycieraczce, to algorytm uzna to za bezdomność i podrzuci mi reklamy tanich kawalerek do wynajęcia? Co robić, panowie, jak zresetować te ustawienia fabryczne w małżeństwie?

PaulGilbert
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 1134
0

Algo decyduje co widzisz a co nie. A co z tym robisz to już Twoja sprawa.

AV
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 45
1

Tymczasem TV Republika ujawniła dane tego policjanta. Zaraz pewnie się znajdą obrońcy, twierdzący, że to funkcjonariusz publiczny i musi się z tym liczyć...
A dla mnie to jest zwykłe skurwysyństwo i próba publicznego linczu. Szkoda chłopa

Zarejestruj się i dołącz do największej społeczności programistów w Polsce.

Otrzymaj wsparcie, dziel się wiedzą i rozwijaj swoje umiejętności z najlepszymi.