Comarch - opinia 2026

TE
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 4
0

Cześć!
Jakie są aktualnie zdania o firmie Comarch?

Mam 4 lata expa i kończy mi się umowa i nie zostanie przedłużona, stąd rozglądam się na rynku pracy.
Wysłałem już CV do nich, nawet dostałem się za rozmowę HR, ale rozważam zrezygnowanie, bo naczytałem się w internecie, dlaczego comarch jest memem i obawiam się też o użyte tam technologie, że to nie będzie ładne JAVA+SPRING+REST API taki stack webowy

Charles_Ray
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 1939
3

Musisz być przygotowany na mindset z poprzedniej epoki. Nie wiem czy to nadal aktualne, ale wątpię żeby zaszła jakaś znacząca zmiana: https://wykop.pl/wpis/42090157/kazdego-specjaliste-da-sie-zastapic-skonczona-licz

CZ
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 2712
2

Złe traktowanie pracownika, bardzo niepolecam. Znam osobę co sądzi się z Comarchem już pierwszy rok leci. Zwolnią Cię i doskonale wiedzą, że mają bardzo negatywną renomę, wiec robią sobie co chcą. Z czasów studenckich pamiętam od kogoś, że nie mieli nawet kawy w biurze, tylko woda.

Pensje nie warte mobbingu i pomiatania. Już masz znacznie lepsze korpo na przetrwanie jak np Motorla, Nokia, Ericsson itd Ewentualnie standardowe kontraktornie jak np Sii, Epam Systems, luxoft ... Tam pensja też niewielka, ale przynajmniej jesteś chociaż zasobem ludzkim a nie bydłem.

Marius.Maximus
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 2254
2

Ja wychodzę z założenia że te gorsze doświadczenia tez są potrzebne,
jak człowiek ma siedzieć parę miesięcy i grac w gry to może lepiej zobaczyć "co jest za bramka numer 3",
praca to nie wszystko ale wybór "tej" ścieżki może być ważny w drzewie decyzyjnym życia ;)

KamilAdam
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Lokalizacja: Silesia/Marki
  • Postów: 5658
3

że to nie będzie ładne JAVA+SPRING+REST API taki stack webowy

W takiej firmie jak comarch pewnie java 6/8 + JEE (Weblogic) + SOAP i JMS to będzie najmniejszy problem. Stackiem bym się najmniej przejmował, zawsze można sobie wpisać Spring/JEE. Ale zdrowie psychiczne masz tylko jedno. Ja pracowałem kiedyś z kierownikiem którego jak spotkałem po zmianie pracy to miałem ochotę mu przypierdolić. Mimo iż on był z kolegami a ja sam. Nie wiem czy o takie zbieranie doświadczeń chodziło @Marius.Maximus ?

WG
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 15
1

Ostatnio tam się trochę pozmieniało, przejął ich jakiś fundusz czy coś takiego. Mocno zależy jak trafisz, są spoko ludzie, są mniej spoko, czyli jak wszędzie. Mają całkiem niezłe programy stażowe, którymi zastępują specjalistów według wszystkim znanej maksymy. Od biedy można spróbować, ale nie nastawiałbym się na jakiś wielki rozwój. Raczej coś na przeczekanie

Zarejestruj się i dołącz do największej społeczności programistów w Polsce.

Otrzymaj wsparcie, dziel się wiedzą i rozwijaj swoje umiejętności z najlepszymi.