IT Job Tracker

JT
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 12
1

Podbijam watek za zgoda @pradoslaw 'a.

Krótko i na temat. Przygotowałem narzędzie Job Tracker IT wspierające proces poszukiwania pracy w zakresie ogłoszeń w branży IT.
Bez wspomagania AI - dla niektórych z Was będzie to prawdopodobnie ważna informacja.

Pierwszy "disclaimer". Narzędzie to nie jest przeznaczone dla tych, którzy twierdzą, że po wysłaniu 100 CV-alek jednego dnia między drugim daniem a deserem nazajutrz otrzymują dokładnie taka samą liczbę zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną.

W skrócie (na stronie głównej są dwa video przewodniki):

  • należy się zarejestrować podając e-mail (plus opcjonalnie nr telefonu)
  • ustawić kryteria wyszukiwania ogłoszeń (trzy platformy: 'justjoin.it', 'nofluffjobs.com', 'pracuj.pl'). Kryteriów wyszukiwania można utworzyć kilka, natomiast aktywować wyłącznie jedno i tylko na podstawie aktywnego kryterium rozszerzenie będzie pobierać oferty
  • zainstalować rozszerzenie w przeglądarce (w tej chwili wyłącznie 'Chrome')
  • aktywować w rozszerzeniu pobieranie ogłoszeń (na podstawie wcześniej ustawionych kryteriów wyszukiwania)
  • ostatecznie przeglądać wygenerowaną, reglarnie aktualizowaną listę ogłoszeń bez konieczności irytującego "cherry picking" codziennych mailowych klonów

Aktywowanie w rozszerzeniu poszczególnych platform powoduje codzienne pobieranie, aktualizacje i agregacje informacji o ofertach pracy:

  1. w tej chwili ustawiony jest na sztywno przedział od 10.00 do 18.00 i randomowe okresy (średnio co 1h)
  2. indywidualnie dla każdego użytkownika:
    2.1. agregowane są informacje o ofertach pracy wg kryteriów wyszukiwania
    2.2. ogłoszenia prezentowane są w formie listy (sortowanej malejąco po dacie):
    - zielona ramka oznaczone są ogłoszenia świeże
    - czerwona ramka to ogłoszenia, które wygasły
    - istnieje możliwość tagowania i filtrowania po tagach pobranych ogłoszeń: 'Ignored', 'Applied', 'Interviewed', 'Hired', 'Rejected'
    2.3. generowane są zbiorcze metryki oraz charty w trzech podstawowych obszarach:
    - ogłoszenia oraz tagi
    - pracodawcy
    - technologie

Oczywiście, bez konieczności rejestracji, istnieje możliwość przejrzenia krótkiego okresu generowanych danych. Należy w tym celu użyć poniższych credentiali:

demo : demo : 000000 (login : password : code)

Drugi disclaimer. Konto demo funkcjonuje na zasadzie zwykłego konta użytkownika (oczywiście dostępny jest wyłącznie odczyt), a to sprawia, że logowanie się kilku osób w tym samym czasie będzie generowało 401. Zatem panowie, nie wszyscy na raz, każdy zdąży się pobawić :D. Oczywiście trzeba cos z tym zrobić, ale nie wszystko od razu.

Trzeci disclaimer. Mimo istniejących ograniczeń może się tak zdarzyć, że ktoś ze zbyt dużym rozmachem podejdzie do możliwości fetch'owana ofert. Sorry, ale na tym etapie muszę się liczyć z kosztami, a użytkownik z 413.

Serwis jest oczywiście bezpłatny. Koszty jego postawienia na OVH (VPS) poniosłem wyłącznie dla własnej satysfakcji, ale to implikuje pewne ograniczenia, mam na myśli infrastrukturę. Póki co powinno wystarczyć.

O ile prezentacja przez serwis jakichkolwiek zbiorczych statystyk lub podsumowań generowanych ogólnie na podstawie indywidualnie agregowanych danych stanowi w tej chwili poważny "legal issue", o tyle, jeśli pomysł się przyjmie, to w przyszłości chciałbym dodać:

  1. możliwość natychmiastowego powiadamiania sms'em o pojawieniu się nowego ogłoszenia (stad ten numer GSM przy rejestracji)
  2. funkcjonalność pozwalającą (indywidualnie na własne potrzeby użytkownika):
    • tworzenie notatek/spostrzeżeń na temat procesów rekrutacji bądź sytuacji na rynku w ogóle;
    • dzielenie się takimi notatkami/spostrzeżeniami publicznie na platformie.
  3. dwa rodzaje rankingów firm:
    • jeden pod kotem oceny procesów rekrutacji,
    • drugi pod kątem oceny warunków pracy.

W przypadkach (2.) oraz (3.) oczywiście wiąże się z nimi pewnie kilka ograniczeń natury prawnej, ale np. samo umożliwienie drugiej stronie odniesienia do ewentualnych negatywnych opinii, wiele z takich problemów rozwiązuje.

Zapraszam do komentowania i uwag, obiecując jednocześnie (ze względu na kredyt zaufania, jakim obdarzył mnie @pradoslaw) ignorować wypowiedzi w przypadku, kiedy nie będą się one mieścić w ramach definicji "Krytyki konstruktywnej".

CZ
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 2712
0

Czyli po prostu agregator na jobboardy? Linkedin nie dostarcza takiej funkcjonalnosci juz?

Nalhin
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Lokalizacja: London
  • Postów: 144
2

Będę niemiły, ale do wynagrodzeń to jednak lepiej zostać przy anonimowych narzędziach typu levels.fyi czy blind. Stawki podawane publicznie często nijak mają się do rzeczywistych pensji.

JT
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 12
0
Czitels napisał(a):

Czyli po prostu agregator na jobboardy?

No nie.
Automatyczna agregacja ogłoszeń to jedynie punkt wyjściowy, a stawianie serwisu wyłącznie pod taką funkcjonalność to kompletny overkill, zwłaszcza że da się to zrobić "pstrykając" curlem po API i spinając JSON-a dwiema linijkami kodu z kawałkiem arkusza kalkulacyjnego.

W skrócie, tutaj chodzi o coś więcej, mianowicie o przekrojową wizualizację sytuacji na rynku w konkretnym, definiowanym przez użytkownika zakresie i konkretnym przedziale czasu. Również o zarządzanie własną aktywnością.

Czitels napisał(a):

Linkedin nie dostarcza takiej funkcjonalnosci juz?

Prawdę mówiąc, nie wiem, bo póki co trzymam się od LinkedIna z daleka.
Jednak jeśli LinkedIn umożliwia, poza agregacją ofert, ekstrakcję kluczowych informacji i graficzną ich prezentację w spersonalizowanym obszarze i wlasciwie w czasie rzeczywistym, to w zasadzie zmarnowałem swój czas.
Chociaz w sumie nawet nie, bo skoro zarowno Lidl jak i Aldi dobrze sobie radza stojac na jednym osiedlu obok siebie, a wiekszosc Polakow i tak wybiera Biedronke, to nie ma powódow żeby popadać w defetyzm.
Twierdzę jednak, że tak nie jest. Możesz jednak wyprowadzić mnie z błędu, wskazując, które z funkcjonalności mojego serwisu istnieją również na LinkedInie.

TR
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 71
0

Pomysł spoko, propsuje.

Fajna szata graficzna
Jest kilka rzeczy po 15 min użytkowania które możesz rozważyć:

  • login krótszy niż 8 znaków
  • jedno menu: teraz miedzy Home a pozostałymi kartami menu skacze między navbarem a sidebarem.

Pytania:

  • Stworzyłem pierwszy search criteria, ale zdaje mi się że on jest tylko dla JustJoinIT. Search criteria są stworzone per job board? Może dobrze byłoby dodać opcje jednego searcha który obejlmie wszystkie trzy job boardy, wtedy nowy formularz nie będzie tak rozbudowany ale z drugiej strony na swoje potrzeby nie potrzebuje szczegółowego - wpisuje język, remote, ewentualnie stawke.
  • Nie mam żadnych danych, wszystkie taby mam puste - mam czekać czy coś robie źle?

curl 'https://job-tracker.it/app/postings-chart/count?suffix=jji&period=a' ...
zwraca

Kopiuj
{
    "status": 500,
    "success": false,
    "error": "Invalid period"
}
Pyxis
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
0
job-tracker-it napisał(a):

W skrócie, tutaj chodzi o coś więcej, mianowicie o przekrojową wizualizację sytuacji na rynku w konkretnym, definiowanym przez użytkownika zakresie i konkretnym przedziale czasu. Również o zarządzanie własną aktywnością.

Czy dane historyczne są zapisane? W sensie można podejrzeć jak zmieniała się z czasem ilość ogłoszeń, widełki płacowe, etc.? Czy to jest na zasadzie sliding window? Dążę do tego, że jeśli to jest na dany moment, to odpowiednik ustawienia filtrów na jobboardzie.

JT
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 12
0
Trubow napisał(a):

Pomysł spoko, propsuje.
Fajna szata graficzna

Dzieki, it means a lot. Zwlaszcza w odniesieniu do szaty graficznej, front to nie jest do konca moja bajka.

Trubow napisał(a):

Jest kilka rzeczy po 15 min użytkowania które możesz rozważyć:

  • login krótszy niż 8 znaków
  • jedno menu: teraz miedzy Home a pozostałymi kartami menu skacze między navbarem a sidebarem.

Sprawiasz, ze zaczynam odzyskiwac wiare w ludzi.

Trubow napisał(a):
  • Stworzyłem pierwszy search criteria, ale zdaje mi się że on jest tylko dla JustJoinIT. Search criteria są stworzone per job board?

Tak, dla kazdej platformy z osobna.

Trubow napisał(a):
  • Może dobrze byłoby dodać opcje jednego searcha który obejlmie wszystkie trzy job boardy, wtedy nowy formularz nie będzie tak rozbudowany ale z drugiej strony na swoje potrzeby nie potrzebuje szczegółowego - wpisuje język, remote, ewentualnie stawke.

Myslalem o tym juz na samym poczatku, ale API tych trzech platform roznia sie od siebie diametralnie wiec odlozylem to na pozniej.

Trubow napisał(a):
  • Nie mam żadnych danych, wszystkie taby mam puste - mam czekać czy coś robie źle?

Po utworzeniu kryteriow wyszukiwania powinienes zainstalowac rozszerzenie, otworzyc je i aktywowac fetch dla wybranej przez Ciebie platformy - w razie watpliwosci zerknij na drugie, krociutkie video wprowadzenia na stronie.

Trubow napisał(a):

curl 'https://job-tracker.it/app/postings-chart/count?suffix=jji&period=a' ...
zwraca

Kopiuj
{
    "status": 500,
    "success": false,
    "error": "Invalid period"
}

Najprawdopodobniej z powodu braku danych, ale w zadnym przypadku tak nie powiino sie to tak konczyc. Zerkne do logow, ogarne problem i wroce z tematem najszybciej jak to mozliwe.

JT
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 12
1
Pyxis napisał(a):

Czy dane historyczne są zapisane?

Tak. Aby zachowac ich ciaglosc konieczna jest otwarta przegladarka z aktywowanym fetchem danych (miedzy 10,00 a 18,00) reszta dzieje sie automatycznie.

Pyxis napisał(a):

W sensie można podejrzeć jak zmieniała się z czasem ilość ogłoszeń

Dokladnie tak, ale tylko i wylacznie w zakresie utworzonych przez Ciebie spersonalizowanych kryteriow. Zadnych innych (ogolnych) statystyk lub metryk nie zwiazanych scisle z Twoimi preferencjami nie wolno mi ani prezentowac ani generowac. Historie mozesz sledzic na jednym z chartow na dashboardzie wybranej platformy: Statistics -> Postings

Pyxis napisał(a):

, widełki płacowe, etc.?
Czy to jest na zasadzie sliding window? Dążę do tego, że jeśli to jest na dany moment, to odpowiednik ustawienia filtrów na jobboardzie.

W tej chwili widelki placowe prezentowane sa po prostu w postaci chart-a zakresow oferowanych przez konkretnych ofertodawcow dla calego okresu Twojej aktywnosci wg ofert ktore zaciagnales.
Z pewnoscia istnieje cala masa roznych wariacji prezentowania informacji o kwotach, ale na tym etapie moglem albo strzelac w ciemno i tworzyc charty/metryki ktore dla nikogo nie maja znaczenia, albo zaczekac na konkretne oczekiwania uzytkownikow.

BTW. Dzieki za komentarz.

JT
  • Rejestracja: dni
  • Ostatnio: dni
  • Postów: 12
0
Nalhin napisał(a):

Będę niemiły, ale do wynagrodzeń to jednak lepiej zostać przy anonimowych narzędziach typu levels.fyi czy blind. Stawki podawane publicznie często nijak mają się do rzeczywistych pensji.

Wiesz co, nie do konca moge sie z Toba zgodzic, wlasciwie twierdze, ze akurat w przypadku levels.fyi to serwis ten jest wrecz idealnie komplementarny do job-tracker.it w odniesieniu do kwot. Tam znajdziesz konkrety, na job-tracker.it mozesz sprawdzic czy w przypadku danego oglosznia/ogloszen w okreslonym przedziale czasu mozesz sie tych konkretow trzymac.

Zarejestruj się i dołącz do największej społeczności programistów w Polsce.

Otrzymaj wsparcie, dziel się wiedzą i rozwijaj swoje umiejętności z najlepszymi.